izmir boşanma avukatı

Boşanma ve Aile Hukuku

Günümüzde toplumsal hayatın temeli olarak görülen ailenin işlevi ve önemli herkes tarafından kabul görmektedir. İnsanların doğduğu andan itibaren kendilerini aile içerisinde bulmaktadır. Belirli bir yaşa ve olgunluğa erişene kadar çocuklar ebeveynleri yanında kalır ve gerekli şartları yerine getirdikten sonra evlenirler. İşte hayatın kaçınılmaz bir parçası olan aile süreçlerinde dönem dönem aksaklıklar ve bazı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Ortaya çıkan bu anlaşmazlıkların çözülmesi oldukça önemlidir. Çözülemeyen sorunlar İzmir boşanma avukatı vasıtasıyla mahkemeye taşınmalı ve başarılı bir şekilde çözüme kavuşturulmalıdır.

Aile Hukukundan Doğan Dava Çeşitleri

Unutulmamalıdır ki insanların evlenmesi ne kadar doğal bir olay olarak görülüyorsa, boşanması da bir o kadar doğal bir olay olarak görülmektedir. Sizlerde geldiğiniz bu aşamada Boşanma avukatı İzmir Bornova şubesi ile görüşerek aklınıza takılan tüm detayları uzman avukatlarımıza sorabilirsiniz. Boşanmak isteyen çiftler arasında açabilecekleri bazı dava türleri aşağıda listelenmiştir.

  • Anlaşmalı Boşanma Davası:
  • Evlilik Birliğinin Temelinde Sarsılmış Olması Sebebiyle Boşanma
  • Hayata Kast, Pek Kötü veya Onur Kırıcı Davranış Sebebiyle Boşanma
  • Ortak Hayatın Katlanılamaz Hale Gelmiş Olması Sebebiyle Boşanma
  • Suç İşleme ve Haysiyetsiz Yaşam Sürme Sebebiyle Boşanma
  • Terk Sebebiyle Boşanma
  • Zina Sebebiyle Boşanma Davası
  • Çekişmeli (Anlaşmasız) Boşanma

Yukarıda verilen boşanma türleri arasından hangisi ile karşı karşıya kalacağınızı danışmak için İzmir boşanma avukatı ile iletişime geçebilirsiniz.

İzmir boşanma avukatı ücretleri

İzmir boşanma avukatı ücretleri her meslek grubunda olduğu gibi normal olarak fiyat vermek oldukça zordur. VURAL & ALTUN Hukuk ve Danışmanlık Bürosu ile iletişime geçerek müvekkil, avukata vekaletname vererek yasal işlem başlatabilirsiniz. Avukatlarımız sizlerden vekaletname olmadan işe başlayamaz. Vekaletname düzenlendikten sonra vekalet ücreti de kararlaştırılmalıdır. Bu ücretler, avukat ile müvekkil arasında her bir belge için harcanan emek ve zaman değerlendirilerek belirlenmektedir. Her boşanma davasının maliyeti aynı değildir. Bir boşanma davasında avukatlık ücretinin ne kadar olacağına avukat, evrakları işlemek için ne kadar zaman harcayacağını, davanın ne kadar süreceğini ve dava konusu olan hususları dikkate alarak karar verir.

Bu ücret davanın başında avukat ve müvekkil arasında anlaşmaya varılması muhtemeldir ve asgari avukatlık ücreti standardı tarafından belirlenen ücrettir. Bu ücretler Türkiye Barolar Birliği tarafından Resmî Gazete’de yayımlanmaktadır.  Bu ücret tarifesinin altında vekalet ücreti anlaşması yasaktır.

İzmir Boşanma Avukatı

İzmir boşanma avukatı statüsüne sahip şüphesiz birçok avukat ve hukuk bürosu bulunmaktadır. Vural- Altun Hukuk ve Danışmanlık Bürosu olarak bizler sizlerin özel durumlarına saygı duyarak mümkün olan en kısa süre içerisinde davalarınızın sonuçlandırılmasını sağlıyoruz.

Boşanma avukatı İzmir ofisimiz tarafların boşanma kararını aldıktan itibaren adınıza tüm süreci yürütmektedir. Detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.